Organizator

PLGBC logo 150px

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową (nie nastawioną na zysk), mającą na celu wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Naszym dążeniem jest przekształcenie projektowania, budowania i użytkowania budynków w całym kraju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno jego mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

Sponsorzy Główni

Pierwsze biuro Arupa w Polsce zostało otwarte w 1998 roku. Obecnie, w biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu firma zatrudnia ponad 160 profesjonalistów. Arup oferuje pełną gamę usług projektowych i konsultingowych, wykorzystując wiedzę polskich specjalistów oraz ekspertów z oddziałów Arupa na świecie. Sięga po najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, dbając jednocześnie, by realizowane projekty nie tylko w pełni zaspokajały potrzeby Klientów, ale były także ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Podejmuje się różnorodnych zadań: od drobnych studiów, aż po kompleksowe projekty i zarządzanie dużymi inwestycjami.

IES jest szeroko rozpoznawalnym światowym liderem w oprogramowaniu 3D do modelowania energetycznego, używanego do projektowania dziesiątek tysięcy efektywnych energetycznie budynków na świecie. Obecnie technologia IES, dzięki dodatkowemu wsparciu zintegrowanej usługi konsultingowej, jest używana zarówno w projektowaniu domów, jak i współtworzeniu zrównoważonych miast. Nasza technologia i doradztwo pomagają odkryć ukryte koszta, oszczędności w energii i emisji CO2, dzięki czemu wspieramy i pomagamy upowszechniać lepszą efektywność energetyczną w nowych inwestycjach, podczas użytkowania budynków oraz przy ich renowacji. Ponad ¼ naszego przychodu jest inwestowana w R&D, dzięki czemu jesteśmy innowacyjnymi pionierami w branży. 

UTC Building & Industrial Systems jest największym na świecie dostawcą technologii dla budynków. Windy, schody ruchome, systemy przeciwpożarowe, systemy bezpieczeństwa automatyka dla budynków, systemy ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia oraz związane z nimi usługi przynoszą światu nowoczesność i propagują bezpieczne, inteligentne i zrównoważone ekologicznie rozwiązania. W Polsce UTC Building & Industrial Systems reprezentowane jest przez spółki: Otis, Carrier Polska oraz UTC CCS Manufacturing Polska (Kidde).

Sponsorzy

Armstrong Building Products to światowy lider wśród producentów sufitów podwieszanych. Oferta firmy obejmuje kompleksowe systemy sufitów akustycznych z płyt mineralnych, metalowych i drewnianych wraz z elementami zawieszenia. Sufity Armstrong spełniają wysokie wymagania akustyki i higieny pomieszczeń, pozwalają kreować wnętrza zgodne z najnowszymi trendami w architekturze. Dedykowane są do budynków użyteczności publicznej. Armstrong od samego początku działalności jest pionierem w podejmowaniu inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Od 1998 r. wytwarza swoje produkty zgodnie z ideą Cradle to Cradle, a sufity firmy wykorzystywane są w budynkach certyfikowanych w LEED, BREEAM i DGNB.

Halton specjalizuje się w produktach, usługach i rozwiązaniach z zakresu wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń. Rozwiązania Halton są przeznaczone do stosowania w budynkach użyteczności publicznej, budynkach komercyjnych, przemysłowych, a także profesjonalnych kuchniach oraz restauracjach. Halton jest także najlepiej rozpoznawalnym dostawcą rozwiązań w zakresie wewnętrznej klimatyzacji floty morskiej i obiektów przybrzeżnomorskich. Firma Halton powstała w 1969 roku w Finlandii. Aktualnie prowadzi działalność w 31 krajach i zatrudnia 1 350 osób. W Polsce, firma obecna jest od 1998 roku. Nasi klienci cenią sobie we współpracy z nami jakość, profesjonalizm oraz elastyczne podejście do realizowanych projektów.

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Gama doświadczeń biura obejmuje technologicznie zaawansowane budynki biurowe, użyteczności publicznej, przemysłowe oraz mieszkaniowe. Zespół biura tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Horizone Studio oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

Grupa LafargeHolcim to największy na świecie producent materiałów budowlanych, powstały w wyniku fuzji dwóch gigantów: Lafarge i Holcim. LafargeHolcim obecny jest w 90 krajach na całym świecie, zatrudnia 115 000 osób i obejmuje ponad 2500 placówek (w tym ponad 1600 zakładów wytwarzających beton towarowy, ponad 600 zakładów produkcji kruszyw, ponad 180 zakładów cementowych i 70 przeładowni kruszyw). LafargeHolcim to 32,6 mld sprzedaży netto i 386,5 mln ton mocy zainstalowanej na całym świecie oraz najbardziej innowacyjne rozwiązania z zakresu cementu, betonu i kruszyw. Priorytety firmy to: bezwzględne przestrzeganie zasad ochrony zdrowia, bezpieczeństwo oraz zrównoważony rozwój. Credo firmy brzmi „Budujemy lepsze miasta”.

patroni honorowi

Ministerstwo Gospodarki

Marszałek
Województwa Mazowieckiego

Stowarzyszenie Architektów Polskich

American Chamber of Commerce

British Polish Chamber of Commerce

Scandinavian-Polish Chamber of Commerce

Instytut Techniki Budowlanej

Polska Federacja Rynku Nieruchomości

Polski Związek Firm Deweloperskich

partnerzy

Construction Marketing Group

Platforma Energy Efficiency in Buildings

Royal Institution of Chartered Surveyors

patroni medialni